Złota seria gliwickich modelarzy

Trwa znakomita passa zawodników Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych w klasie modeli szybowców sterowanych automatycznie F1E. Po dwóch złotych medalach zdobytych na ostatnich Mistrzostwach Świata (przez juniora Dawida Karpowicza i seniora Stanisław Kubita) przyszła pora na złote medale  w Mistrzostwach Europy rozegranych na zboczach wzgórz w rumuńskiej Turdzie. W kategorii juniorów tytuł Mistrza Europy zdobył Stanisław Rajca, uczeń GCE trenowany przez instr. Romana Sowę. Stanisław Rajca uzyskał maksymalne czasy wszystkich wykonanych lotów i po dogrywce pokonał francuskiego zawodnika Omara Al. Solouma. Miejsce trzecie wywalczył Rumun David Mesaros.

W kategorii seniorów Mistrzem Europy, również po locie dogrywkowym, wywalczył Konrad Żurowski trenowany przez instr. Czesława Ziober. Polak pokonał w dogrywce Bułgara Velizara Vladeya oraz zawodnika z Ukrainy Eugena Gorbana. Tak więc wszystkie tytuły Mistrzów Europy i Świata w tej chwili są w posiadaniu gliwickich zawodników. Warto podkreślić, ze działalność gliwickich modelarzy jest dofinasowana przez miasto Gliwice.

Mistrzowie Europy: od lewej Konrad Żurowski i Stanisław Rajca

W dniach 19-21 sierpnia na wzgórzach w okolicach Toszka (Kotliszowice lub Sarnów w zależności od kierunku wiatru) rozegrane zostaną zawody modeli klasy F1E (turniej Trzech Zamków) zaliczane do Pucharu Świata. Wystartuje w nich cała światowa czołówka łącznie z naszymi Mistrzami Świata i Europy. Wszystkich sympatyków  pięknego sportu modelarskiego serdecznie na nie zapraszamy.